SEO (google da olmak yada olmamak)

Seo Nedir?

SEO Kelimesinin açılımı Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmiştir. Türkçe anlamı; Arama Motoru Optimizasyonu şeklindedir. En basit tanım olarak SEO, Doğal yollarla web’te hit olma sanatı’dır.

Nedir Bu Hit Olma Neden Bu Kadar Önemli?

Web’te hit olmak, internet ortamında meşhur olmak gündemde olmak olarak ifade edilebilir. SEO’nun en temel amacı Google  Arama Motoru’nda en ilk sayfa ve en üste yerleşmektir. Google arama motoru’nda üst sıralarda yer almak, en iyi ve en etkili reklam ürünüdür.

Neden SEO Bu Kadar Önemli?

SEO için iyi kaliteli onay uygun hazırlanmış web siteleri google da üst sıralarda yer alacağı için rakip firmalarında önüne geçme şansı elde edilir. Böylelikle kullanıcılar belirli kelimeleri google arama motorunda aradığında firmanızın ilk sayfada hatta ilk sıralarda çıkması kullanıcıların ilk olarak sizin web sayfanızı incelemesi şansı sağlar. Böylelikle hem websitenize gelen trafiği (hit)  arttırır hemde çok fazla kişiye hitap etmiş olursunuz. Herkes sizden ve ürünlerinizden haberdar olur. Sürekli doğal hit alan siteler google tarafından sevilir sizi kısa zamanda üste çıkartır.

Google Arama Motorunda Üstte Çıkmak için Neler Yapmalıyız?

* İçerik kesinlikle özgün olmalıdır. Yani yayınladığınız içerik ilk siz yayınlıyor olmalısınız.  Başka websitelerin’den kopyala yapıştır içerik adını verdiğimiz kopyalanmış içerikler olmamalıdır.

* Web sitemiz yazılım olarak kusursuz olmalıdır.

* Belli başlı anahtar kelimeler üzerinde çalışma yapılmalıdır. Bunu yaparkende nahtar kelime sayısı abartılmamalıdır.

* Anahtar kelimelerimiz için site içi link çalışması yapılmalıdır.

* Google, resimlerinde içeriğine bakabildiği için, resimlerde ALT TAG’i kullanılması tavsiye edilir.

* Rakiplerinizin analizi iyi yapılmalıdır. Rekabet içinde olduğunuz firmalar hangi kelimelerde google motorlarında çıktığı, hangi sıralamalarda yer aldığını bilmek bize yol gösterici olur.

Kısacası sitemiz iyi kurgulanıp düzgün ve iyi bir yazılım ile alt yapı oluşturarak SEO çalışması ile kısa sürede ilk sayfalarda ve en üstte çıkmanızı sağlar. Bu konuda profesyonel çalışanları ile hizmet veren inet‘ten destek almanız, profesyonel bir SEO çalışması ile başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Tags: , , ,

Trackback URL

, , ,

No Comments on "SEO (google da olmak yada olmamak)"

Hi Stranger, leave a comment:

ALLOWED XHTML TAGS:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Subscribe to Comments