Web Sitesi Fiyat Farkı

Merhaba,

biliyoruz ki web sitesi piyasası en esnek piyasalardan birisidir. 50 tlye de web sitesi vardır 10.000 TL ye de web sitesi vardır. Peki bunun kıstası nedir?

Aslında kıstas tamamen sitenin ne kadar kaliteli olduğudur.

Ucuz web sitelerinde, amatörce yapılan web sitelerinde veya bazen web siteden ziyade kullanılan hostinge bağlı gecikmeler, yavaşlamalar, yayından kalkmalar mutlaka ki çıkacaktır. Bu çin malı alınan teknoloji ürünlerine benzemektedir. Ucuz olduğu için keyiflenmesi ve bunun kısa sürmesi yüksektir.

Klasik bir anlayışta vardır:  Web sitemi tanıdığıma(Dayı oğluma,arkadaşıma) yaptırdım gibi.

Web sitesi neden bu kadar pahalı diye sorarsanız açıklayayım;

1. ) Web sitesi için olmazsa olan grafiksel tasarım gereklidir.Bunu sizde biliyorsunuzdur sitenin tasarımı ne kadar etkileyici olursa siteye giriş artacaktır ve bu tasarımı renk uyumunu ve geçişlerin hepsi sitenin grafiksel tasarımı içinde yer alıyor. Ki bunu hazırlamak göründüğü gibi kolay değildir.

2.)Web sitesinin grafiksel tasarımını yaptırmakla işimiz bitmiyor.Site içi etkileşimlerin olması ve bu etkileşimlerin uygun biçimde yapılması içinde en önemli kısımlardan bir diğeri olan kodlama (programlama ) geliyor.günümüzde bir çok teknolojik alanda programlama dilleri kullanılıyor .

En basit örneğiyle cep telefonlarınız.Telefonunuzun alarmı kuruyorsunuz ve sizi istediğiniz saatte kaldırıyor.Yada dahada basitleştirirsek telefonu açmak için bastığımız tuşa geçen zaman veya akıllı telefonlarda yap slider diye tabir ettiğimiz butonu sürükleyince açılmasında da bir çok programlama dili kullanılıyor.Sizin için 1 saniye bile sürmeyen ekranı açmak için 100’lerce kod yazılıyor.

Bu yüzden siteyi site yapan şey programlamadır.

Şimdi asıl konumuza dönmüş olursak sitenizin ne kadar işlevsel ve güvenli olmasını istiyorsanız fiyat artacaktır.Ama yok ben sadece tanıtım sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız 50 tl ye de yaptırabilirsiniz.

Web sitesi nasıl kurulur diye merak ediyorsanız diğer bir blogumuza bakabilirsiniz.

Sitemizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.İnet Reklam& İnternet

Seçim sizin…

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Trackback URL

, , , , , , , , , , , , , , , ,

No Comments on "Web Sitesi Fiyat Farkı"

Hi Stranger, leave a comment:

ALLOWED XHTML TAGS:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Subscribe to Comments